Eyer

Hollywood yıldız adayı sarışın bayan, Nevada çölünde Vegas yolunda ilerlerken son model arabası bozulur. Otostop yapmak ister ama hiçbir araba geçmez. O da ne? Uzaktan bir atlının geldiğini görür. Bu bir Navajo kızılderili savaşçıdır. Çaresiz kızılderiliden rica eder, "Beni en yakın servis istasyonuna kadar götürür müsünüz?"der.

Kızılderilinin atının terkisine atlar. Yolculuk gayet olaysız geçer. Yalnız, kızılderili her beş dakikada bir "YAHOOOOO!" diye bir çığlık atmaktadır. Bu öyle bir çığlık ki, bu çığlıklar çölü aşıp karşıki kayalık dağlardan yankılanır. Nihayet önlerine çıkan ilk servis istasyonuna varırlar.
Kızılderili sarışını orada atından indirir ve gene dağı taşı inleten "YAHOOOO!" çığlığını atarak atını dörtnala sürer.

İstasyon görevlisi kızılderilinin arkasından bakarken sarışın bayana sorar:
"Bu kızılderiliyi bu kadar heyecanlandıran şey nedir, ne yaptınız adama ?"diye .
"Ben mi? Hiçbir şey yapmadım. Sadece arkasına oturdum ve kollarımı belinin iki yanından sardım, düşmemek için de eyerinin boynuzundan tuttum."
Servis istasyon görevlisi:
"Kızılderililer eyer kullanmazlar ki!...".

1 yorum:

  1. Sarışın kızılderili'lerin eğer kullanmadığını nereden bilecek.Kızılderili'nin "eğer"in boynuzu kemik sertliğinde olmadığı için tutmak hoşuna gitmiş.Burada aklıma benzer fıkra geldi.
    Akıl hastenesinde intihara kalkışan deliyi başka bir deli kurtarır.Baş hekim kurtarıcıyı çağırır."Oğlum,artık senin çıkma vaktin geldi.Ama önce usul gereği bir-iki soru soracağım."İki iki daha kaç eder?"Deli cevap verir"Dört eder efendim."Doktor,"Dört dört daha kaç yapar?"Deli cevap verir,"sekiz yapar efendim"der.Doktor delinin parmak saydığını görür ve "Ellerini cebine koy oğlum"der.Deli ellerini cebine koyar.Doktor sorar,"beş beş daha kaç eder oğlum?"deli hemen parmaklarını sayar ve cevap verir,"Beş beş daha Onbir eder efendim."

    YanıtlaSil